Wooden Hut

Sklenené otáčavé dvere

Sklenené otáčavé dvere

Sklenené otočné dvere vyrobené z matného, najlepšie leptaného skla v kombinácií s oblôžkovou zárubňou, sú podľa mňa najkrajším riešením sklenených otočných dverí aké sa dajú spraviť.  

Taketo sklenené dvere sú dizajnovo čisté, priam nenápadné, ale pritom sú veľmi elegantné a nesmierne nadčasové. 

 

Pri použití zárubne s falcom a tesnením sú sklenené dvere vždy jednostranne otočné. Ak sa použije zárubňa bez falca niekedy nazývaná aj tzv.  slepá zárubňa, je možné dvere realizovať nielen ako jednostranne otáčavé ale aj ako kyvné tzv. lietačkové sklenené dvere. 

Záleží len na tom aké sklenené dvere zákazník potrebuje a čo od nich očakáva.

 

Pri jednostranne otočných dverách sa ako ovládanie najčastejšie používa zámok s obojstrannou kľučkou ale aj kombinácia kľučky a gule. 

Je možné aj ovládanie madlom ale v takom prípade je potrebné zabezpečiť blokovanie dverí v uzatvorenej polohe guličkovou zarážkou alebo magnetom.  

 

Pri kyvných sklenených dverách sa ako ovládanie najčastejšie používa madlo. O blokovanie dvier v uzatvorenej polohe sa postarajú samotné pánty, ktoré obsahujú vačkový mechanizmus ktorý uzatvorenú ale aj na jednu a druhú stranu otvorenú polohu vie sám  zabezpečiť.

Aká je cena sklených otočných dvier do zarubne ? 

Na stránke www.sklenene.sk prevádzkujeme e-shop v ktorom môžete jednoduchou konfiguráciou ihneď zistiť cenu vašich nových sklených dvier.   Ak sa cena bude páčiť, môžete ihneď nakupovať.