Sklenené kuchynské zásteny a obklady stien

Popis produktu a fotogaléria našich realizácií

Sklenené kuchynské zásteny a obklady stien sú veľmi vyhľadávaným produktov ktorý dotvára celkový vzhľad kuchynskej linky hladkou a lesklou veľmi reprezentatívne vypadajúcou plochou skla.

Samozrejmosťou je hygienická nezávadnosť, čistota, chemická, mechanická a tepelná odolnosť ako aj neobmedzená trvácnosť kaleného emailovaného skla.

Sklenené kuchynské zásteny a obklady stien dodávame len z kaleného bezpečnostného skla. 

Robíme tak preto lebo vieme, že takto nám nikto z našich klientov nezavolá, že sklenenú zástenu rozbil a pritom len do skla buchol rúčkou z hrnca. Alebo, že mu sklenená zástena praskla pri zásuvke či vypínači a pritom potreboval len zapnúť mixer. Alebo, že mu zástena praskla od tepla pri varnej doske. Prípadne, že mu lacná UV potlač na skle mení farbu v miestach kde mu dopadá slnko.  

Áno, kalená keramikou emailovaná alebo digitálne keramikou potlačená verzia sklenených kuchynských zásten a sklenených obkladov patrí medzi tie drahšie. Ale je suverénne najkvalitnejšia a najodolnejšia a nič z vyššie spomenutých problémov pri nej nehrozí.  

Mechanická odolnosť kaleného skla je až 5-6 násobne vyššia ako pri skle klasickom v rovnakej hrúbke.  

Kalené sklo má výbornú teplotnú odolnosť samotného skla ako aj keramickej farby alebo potlače aplikovanej na skle. Sklo bez problémov trvale odoláva 250 – 300 stupňom.

Kalené sklo ako aj keramický email alebo keramická potlač majú rovnako vynikajúcu chemickú odolnosť ktorá sa rovná chemickej odolnosti skla.

Chcete vedieť aká je cena Vašej novej sklenenej steny s posuvnými dverami?

Pošlite nám dopyt na cenovú ponuku vyplnením dotazníka na spodku tejto stránky.

sklenená kuchynská zástena
sklenená kuchynská zástena
sklenený digitálne potlačený obklad steny
sklenený digitálne potlačený obklad steny

Špecifikácia sklenené kuchynské zásteny a obklady stien

Stavebná pripravenosť 

 • Finálne hotová kuchynská linka s pracovnou doskou bez osadených soklových líšt v maximálne rovnom pravouhlom tvare
 • soklové lišty nepoužívame (ani si ich od dodávateľa kuchyne nemusíte kupovať) 
 • Je potrebné aby boli hotové všetky elektrické a iné inštalácie
 • V čase zamerania zásteny je potrebné byť rozhodnutý či sa bude inštalovať závesný systém prípadne poličky či iné doplnky ktoré je potrebné zakotviť do steny (dodatočné vŕtanie otvorov do skla nie je možné)  

Druh a vzhľad skla kuchynskej zásteny a obkladu stien 

 • Číre kalené sklo s celoplošným jednofarebným keramickým emailom na zadnej strane skla (počas kalenia sa email zapečie do povrchu skla a nie je možné ho odstrániť) 
 • Ultra číre kalené sklo s celoplošným jednofarebným keramickým emailom na zadnej strane skla ( počas kalenia sa email zapečie do povrchu skla a nie je možné ho odstrániť) 
 • Číre sklo s digitálnou potlačou zákazníckeho vzoru keramickým emailom na zadnej strane skla (počas kalenia sa potlač zapečie do povrchu skla a nie je možné ju odstrániť) 
 • Ultra číre sklo s digitálnou potlačou zákazníckeho vzoru keramickým emailom na zadnej strane skla (počas kalenia sa potlač zapečie do povrchu skla a nie je možné ju odstrániť.

Montáž sklenenej kuchynskej zásteny a obkladu stien  

 • Priamym lepením na podklad 
 • Osadením do U rámu 
 • Osadenie na terče skrz vopred vŕtané otvory v skle

Maximálne rozmery skla 

 

 • Kalené kuchynské zásteny vieme dodať z jedného kusu v dĺžkach do 4030 mm čo je maximálny rozmer dostupnej kaliacej pece

Fotogaléria realizácií
sklenené kuchynské zásteny a obklady stien

Kontaktný formulár
sklenené kuchynské zásteny a obklady stien

Tento kontaktný formulár je určený pre zhotovenie a odoslanie zákazníckeho zadania na vypracovanie našej nezáväznej cenové ponuky na dodávku a montáž sklenených kuchynských zásteny a obkladov stien zhotovených na mieru. 

Pre iné dotazy prosím použite všeobecný kontaktný formulár na stránke kontakt.

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely vyriešenia vášho zadania. Zásady spracovania osobných údajov.

Copyright © 2021 GERI s.r.o. All right reserved.